piątek, 26 czerwca 2015

Migawka

Z tym postem rozpoczynam serie autorskich zdjęć,

 które będę systematycznie dodawała do foto bloga.

Zapraszam do oglądania, komentowania i udostępniania.


Lilia wodna 'Charles de Meurville'

Lilie wodne (grzybienie) i spokrewniony z nimi grążel to rośliny numer jeden w zbiorniku o spokojnej
wodzie. Kłącza tych roślin zakorzenione są w mulistym, zasobnym podłożu zalegającym na dnie; liście - jak baterie słoneczne wypuszczone na długich łodygach na powierzchnię korzystają z pełnego słońca, nieprzefiltrowanego przez warstwy wody dostarczając roślinie energii do bujnego wzrostu. Grzybienie najczęściej są roślinami bardzo silnymi i ekspansywnymi: wykorzystują zarówno bogactwo podłoża jak i pełen dostęp do energii słonecznej. Dla życia w wodzie duże znaczenie ma także okrywa liści, która niczym parasol chroni wodę przed nadmiernym nagrzaniem i daje schronienie zwierzętom wodnym.
Dalia
Roślina
Dalia, georginia – rodzaj roślin nasiennych należących do rodziny astrowatych. Pochodzi z Ameryki Środkowej i liczy 15 gatunków. Niektóre są uprawiane w wielu krajach jako rośliny ozdobne.     Źródło Wikipedia.
Brzoza – rodzaj drzew i krzewów należący do rodziny brzozowatych. Obejmuje trudną do sprecyzowania liczbę gatunków, ponieważ w obrębie rodzaju łatwo powstają mieszańce międzygatunkowe o trudnym do ustalenia statusie taksonomicznym. Wikipedia

2 komentarze:

Dziękuje za opinie.